Klarinety

Bb klarinet Hammerschmidt Albert system

 Instrumenty Hammerschmindt jsou známé svoji bezprecedentní kvalitou a patří mezi nejdražší vůbec. Hammersmidt Klingson je špičkový klarinet s Albert systémem, který je postavem na nomenklatůře saxofonu - s jistým zjednodušením. Práce pravé a levé ruky tak kopíruje rozložení klapek saxofonu. Německé klarinety obecně mají vyváženější a temnější zvuk, než klarinety Boehm systému.

Bb klarinet Selmer Paris 9* full Boehm - PRODÁNO | SOLD

  Selmer Paris Series 9 star je odpovědí firmy Selmer na klarinet Buffet Crampone R13. V 60.tých letech Selmer pocítil potřebu - vyvolanou profesionálními kruhy rekrutujícími se z prostředí klasické hudby, vytvořit nástroj, který bude ekvivalentem R13. Selmer Paris Series 9 byl poslední jazzový klarinet, s vrtáním 15,3mm a logíckým následovatelem, resp. produktem této mimořádné série byl 9* s vrtáním 14,7mm. Tato série testovala polycylindrické vrtání, které vytvořili akustičtí inženýři v manufakturce Leblanc. Series 9 star je profesionální, skvěle intonující avelmi barevný nástroj.

Bb klarinet Selmer Paris Brevette - PRODÁNO | SOLD

Selmer Paris Brevette je unikátní nástroj z roku 1935. Kombinuje v sobě prvky full boehm systemu a klasické boehm mechaniky. Za zmínku stojí vrtání C1, která prochází oběma tenony, jako u full boehm, ale levá ruka není osazena pro Gis. Zvukově velmi zajímavý jazzový klarinet, plně servisovaný.

Bb klarinet Selmer Paris Brevette Albert system - PRODÁNO | SOLD

Klarinety s Albert systémem byly i v době svého vzniku - mimo oblasti Německa a Rakosuka, kde se dodnes tento systém upřednostňuje (pro svoji nezpochybnitelnou kvalitu a mnohé přednosti před Boehm systémem) - velkou raritou. Společnost Selmer Paris vytvořila legendární klarinet, dodnes hraný mnoha jazovými hráči, s tímto nikátním systémem. Albert systém kopíruje rozmístění saxofonových klapek a z hlediska intonace  a barvy tónu má mnohé další přednosti.